BDSM

Zajímá vás, co znamená BDSM? Možná jste o této zkratce už ledasco slyšeli, ale pořád trochu tápete. Nebo je vám naopak velmi dobře známo, že jde o sexuální zábavu, které spočívá v hraní rolí. Často se do těchto erotických hrátek zahrnuje otroctví, disciplína, dominance a naopak podrobení, ale i sadomasochismus a další praktiky, které s oblibou tohoto všeho souvisí. Škála sexuálních hrátek, kterým se „fanoušci“ BDSM oddávají je skutečně široká. A jedná se o jednu z nejdiskutovanějších sexuálních praktik současnosti.

Význam zkratky BDSM

Samotný termín BDSM je zkratkou a kombinací výrazů bondage a disciplína nebo dominance pro B/D, dominance a submitivita pro S/M a sadismus a masochismus pro S/M. Je to pojem, který zahrnuje skutečně rozmanitou škálu činností. Setkat se můžete i se zkratkami „sub“ pro submisivní a „dom“ pro dominantní osobu. Pro ženu se často používá výraz domina, který popisuje pochopitelně ženu dominantní.

Komunita BDSM se rozhodně celosvětově velmi rozrůstá a například v Praze existuje i několik tematických klubů, jejichž součástí je tak zvaná „mučírna“ s nepřeberným množstvím nástrojů.