Footfetish

Footfetish, jednoduše česky fetiš na nohy, je jednou z nejčastějších libůstek. Názvosloví vzniklo z anglického foot, tedy noha, a fetiš, tedy předmět hodný úcty – obdivu. Jedná se o sexuální praktiku, při které jsou takzvaně uctívány nohy. Sexuálně aktivní jedinci mohou mít zálibu v bosých nohách, jejich očichávání nebo olizování, může je uspokojovat footjob nebo tramping. Mohou je ale také vzrušovat nohy v oblečení, hlavně v punčochách či ponožkách, nebo v botách, kdy jsou oblíbené hlavně lodičky a také vysoké kozačky. Všechny tyto praktiky jsou dnes velmi rozšířené, ale je pravdou, že jde převážně o záležitost mužů.

Dalo by se říct, že jde o takovou bezpečnou variantu sexu a vlastně právě tak i historicky vzniknul. Pro footfetishistu je vzrušující hlavně velikost a tvar nohou a prstů nebo také jejich vůně, případně šperky či boty.

Rozhodně je to ale dnes nejrozšířenější sexuální fetiš orientovaný na část těla, která za běžných okolností není považována za sexuální objekt. Láká právě toto i vás?