Shiatsu masáž

Masáž je vlastně takovou terapií. Může léčit zdravotní potíže se svaly, kůží a tkáněmi. Pomáhá ale i psychicky a s problémy, které zdánlivě přímo s dotyky nemusí souviset. Erotické masáže vás pak zase krásně uvolní, zbaví vás stresu a také vás dokážou neskutečně vzrušit. Někde mezi thajskou a tantrickou masáží můžete narazit také na shiatsu masáž.

Co je shiatsu?

Shiatsu a thajská masáž jsou terapeutické techniky, které vychází z tradiční medicíny. Využívá se při nich tlaku prstů, přikládání dlaní, tepání, vibrování, válení předloktí, hlazení a roztírání. Nepracuje pouze se svaly, jako je tomu u běžné klasické masáže, ale provádí se s cílem harmonizace energií. Shiatsu masáž má odstraňovat energetické bloky, které jsou příčinou bolestí a nemocí.

Jedinečnost této masáže spočívá především v tom, že je klidná a šetrná. Působí na člověka jako na celek, to znamená, že se soustředí ne jen na jeho fyzické, ale i na jeho psychické, chceme-li emocionální, aspekty. Na rozdíl od evropských způsobů masáže se orientuje na stimulaci určitých akupresurních bodů, které vedou ke zlepšení celkového stavu člověka.